O firmie
 
Zakłady Produkcyjno-Usługowe "Prawda" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest rodzinną firmą założoną w 1989 roku. Pierwotnie był to Zakład Produkcji Zabawek należący do Krajowego Związku Spółdzielni Zabawkarskich w Kielcach. Po sprywatyzowaniu zakładu podjęto bezpośrednią współpracę z firmą IKEA produkując zabawki i poduszki tekstylne. Z czasem firma rozpoczęła produkcję wyrobów ze sklejki, które znajdują swoich odbiorców na całym świecie.
W roku 1999 uruchomiono nowy zakład o profilu sklejkowo-drzewnym - "Eco-Progres" w specjalnej strefie ekonomicznej w Ełku. Zakład zatrudnia obecnie około 150 pracowników.
W roku 2001 powstał kolejny zakład w Olecku przy ulicy Gołdapskiej. Umiejscowiony tam własny trak oraz produkcja płyty klejonej brzozowej i sosnowej pozwalają na atrakcyjną cenowo wysoko przetworzoną produkcję. Zakład specjalizuje się w produkcji mebli skrzyniowych i szkieletowych z sosny oraz brzozy.
ZPU "Prawda" został wielokrotnie wyróżniony w licznych konkursach, plebiscytach itp., m.in. "Gazele Biznesu" oraz "Lista 2000" Rzeczpospolitej. Pracujemy na bazie certyfikowanego Systemu Jakości ISO 9001 : 2001. Doświadczenie, terminowość oraz wykwalifikowana kadra pracownicza to nasze kolejne atuty, które przekonały wielu klientów z całego świata. Nasza firma jest jednym z największych pracodawców w regionie.


   Strona główna     Aktualności    O firmie    Oferta    Technologie    Kontakt ©2005 Z.P.U. "Prawda" Sp. z o.o.